YALMAN silah platformu, güvenlik güçlerinin sahadaki gücüne güç katacak.

Türkiye'nin öncü savunma firmalarından ROKETSAN tarafından geliştirilen, yerli ve milli tanksavar füzelerinin bir arada olduğu YALMAN silah platformu, testleri başarıyla tamamlayarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girmeye hazırlanıyor.

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen CİRİT Lazer Güdümlü Füze, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi ve OMTAS Orta Menzilli Tanksavar füze sistemlerinin bir arada olduğu YALMAN, güvenlik güçlerinin sahada güçlendirecek.

Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi kapsamında geliştirilen YALMAN, halihazırda FNSS tarafından geliştirilen KAPLAN-10 platformuna entegre edildi. Envantere girmesiyle YALMAN, ihtiyaçlar doğrultusunda Kara Kuvvetleri'nin başka platformlarını da entegre edilebilecek.

ROKETSAN, YALMAN silah platformunun başarılı test görüntülerini içeren videolu bir paylaşımda bulundu.

ROKETSAN tarafından yapılan paylaşımda, "Yerli ve milli tank avcısı füzelerimizin bir arada olduğu YALMAN silah platformu, Silahlı Kuvvetlerimizin sahadaki gücüne güç katacak!" ifadelerine yer verildi.

ABD'den Kanada'ya MQ-9B SİHA mühimmatı satışı ABD'den Kanada'ya MQ-9B SİHA mühimmatı satışı