Türk savunma sanayiinin özgün ürünleri dünyanın çeşitli noktalarında kendini göstermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Yörük 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç (TTZA) ihraç edildiği Endonezya'da, ilk kez G20 Liderler Zirvesi güvenlik önlemleri kapsamında kullanıldı. 

Endonezya'nın başkanlığını yürüttüğü G20'nin Liderler Zirvesi, "Birlikte İyileşelim, Daha Güçlü İyileşelim" temasıyla Bali'nin güneyindeki Nusa Dua Yarımadası'nda düzenleniyor.

Yörük 4x4 T Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Malezya’da ANKA SİHA rüzgarı Malezya’da ANKA SİHA rüzgarı

Nurol Makina’nın en yeni tasarımlarından olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, V şeklindeki monokok bir gövdeye sahip. Gelişmiş aktarma organları, araca kırsal ve kentsel alanlarda hızlı ve yüksek manevra kabiliyeti sağlıyor.

Düşük ağırlığı ve yüksek koruma özellikleri, en zorlayıcı ve asimetrik tehditler karşısında operasyonel üstünlük ve yüksek esneklik sağlıyor. Yeni nesil bir araç olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, ölçeklenebilir kompozit malzeme zırhının mükemmel bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ayrıca, segmentindeki diğer araçlara kıyasla daha yüksek hız ve üstün koruma özellikleri sayesinde Yörük Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı VIP konvoylarında koruma aracı olarak uygun görülüyor.

Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, emniyet güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlandı. Yörük 4x4’ün modüler tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında, muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için geniş bir kullanım alanı sunuyor. Kullanıcı ihtiyaçları ve modern savaş alanı sistemlerinin entegrasyonu, en baştan dikkate alındı, bu yüzden Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar çok amaçlı kullanımlar için uygun bir çözüm.