24 Şubat 2022 tarihinden bu yana devam eden Rusya-Ukrayna savaşında dengeler iki taraf arasında sürekli olarak el değiştiriyor.

Batılı ülkelerin Ukrayna’ya tank tedariki konusunda adımlar atması muharebe sahasındaki dengeleri tekrar değiştirecek gibi dururken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya silah tedarikine devam etmesi gerektiğini söyledi.

Gece saatlerinde yayımladığı görüntülü mesajında halka seslenen Zelenskiy, Rus ordusunun 26 Ocak'ta ülkesine düzenlediği füze ve İHA saldırılarına tepki gösterdi.

Zelenskiy, "Bu kötülük, bu Rus saldırganlığı ancak yeterli silahlarla durdurulabilir ve durdurulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Ukrayna'ya tank verecek ülke sayısının artmaya devam ettiğini kaydeden Zelenskiy, Kanada'nın da bu yönde karar verdiğini ifade ederek, "Tank koalisyonumuzda artık 12 ülke var." dedi.

Fransa Nijer'den tamamen geri çekiliyor Fransa Nijer'den tamamen geri çekiliyor

Müttefiklerin ülkesine verdiği hava savunma sistemleri sayesinde Rus güçlerinin düzenlediği füze ve İHA saldırılarına karşı etkili bir şekilde mücadele verdiklerini kaydeden Zelenskiy, daha fazla silaha ihtiyaç duyduklarını belirtti.