2 milyon kullanıcılı kripto para borsası hacklendi

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/3lc7Wr9kYeQnPkfHenKuM9″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Kripto paralara olan ilgi dünya genelinde devam ediyor. Bu ilginin bir sonucu olarak da siber saldırı haberleri geliyor. Hotbit isimli borsaya yapılan saldırıda da bazı hizmetler çalışamaz hale geldi. Saldırı sonrasında 2 hafta sürmesi beklenen ‘kapsamlı bir inceleme’ yapılacağı duyuruldu.

Hotbit yaptığı açıklamada Hotbit’e ait kripto para cüzdanlarının da hacklenmeye çalışıldığı yer aldı. Ancak saldırının risk kontrol sistemi tarafından fark edildiği ve durdurulduğu kaydedildi.

Borsa 2 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğu ve 200 adet büyük sunucu mimarisine sahip olduğunu açıkladı. Hotbit çalışanlarının güvenliği sağladığı ve sunucuları tekrar normal hale aldığı kaydedildi. İnceleme ve çalışma için sistemlerin bir süreliğine kapatıldığı da duyuruldu.

Kripto para borsasının tam anlamıyla çalışmaya tekrar başlayablimesi için 7-14 gün arasında süre beklediği belirtildi.

Son olarak hackerların veritabanına da erişim sağladığı aktarıldı. Bu nedenle kullanıcıların telefon numaraları, e-posta adresleri ve varlık verilerinin sızmış olabileceği konusunda uyarı yayınlandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.