Siber Bilişim Dağıtım ve Ozztech Teknoloji Arasında İş Birliği Siber Bilişim Dağıtım ve Ozztech Teknoloji Arasında İş Birliği

Milyonlarca ABD'li, hacker'ların siber vurgununa maruz kaldı.

En Son Haber'den edinilen bilgilere göre, ABD'de milyonlarca T-Mobile kullanıcısının kişisel verileri siber korsanlar tarafından ele geçirildi.

T-Mobile da yaşanan bu saldırı üzerine bir açıklama yaptı. Şirket açıklamasında, T-Mobile sistemlerine yönelik siber saldırıya ilişkin adli analiz ve soruşturma sürecinin devam ettiği belirtilirken 667 bin eski müşterinin hesabına da yasa dışı şekilde erişildiği aktarıldı.

Cep telefonuyla ilişkili tanımlayıcı numaralar olan IMEI ve IMSI gibi bilgiler ile telefon numaralarının da ele geçirildiğine yer verilen açıklamada, siber saldırı sebebiyle risk altında olan müşterilerin korunması için önlem alınmaya devam edildiği kaydedildi.

T-Mobile, 18 Ağustos'ta siber saldırı sonucu 40 milyonun üzerinde eski ve potansiyel müşteri ile 7.8 milyon mevcut faturalı müşterinin hesabına ait verilerin çalındığını açıklamış, söz konusu saldırı sonucu müşterilerin ad ve soyadları, doğum tarihleri, sosyal güvenlik numaraları ile ehliyet bilgilerine ulaşıldığını bildirmişti.