ABD C-5 için yeni hangar inşa ediyor

Air Force Time tarafından yapılan habere göre Westover üssünün yetkili kişileri hangarı inşa etmek için talip olan inşaatçılardan teklifler almakta. Hangarın üretim maliyeti 43 milyon dolar değerinde olacak. Yetkililerin planları hangarın temel atma işlemlerinin baharda başlaması yönünde.

2006 yılında C-5 filosunun tamamının bakım ve düzenli yürütülen testlerinin yapılması için 3 hava üssü belirlenmişti. Belirlenen hava üslerinin içerisinde yer alan Chicopee hava üssü şimdiye kadar bir C-5 uçağının tamamını içerisinde barındırabileceği büyüklükte bir hangara sahip değildi. Yeterli büyüklükte hangara sahip olmayan hava üssü uçağı kendi hangarlarına sığdırabilmek için hangar kapısı üzerinde bazı değişimlerde bulunmuştu ancak hangar bakım için ideal koşulları sağlamakta yetersizdi.

Lockheed Martin tarafından üretilen C-5 jetleri için ideal bakım ve test alanı sunması planlanan hangarın inşaatının 18 ay sürmesi planlanıyor. Lockheed Martin’in kendi sitesinde C-5 uçakları hakkında verilen bilgilere göre askeri kargo uçağı olan C-5 jetleri yaklaşık 68 metre kanat genişliğine sahip. Uçakların yerden yüksekliği ise yaklaşık 20 metre.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.