ABD Deniz Piyadeleri’nin yeni savaş stratejisi

ABD Deniz Piyadeleri Sefer Kuvvetleri bilgi grupları (US Marines Expeditionary Forces Information Groups) ya da MIG, 2017 yılında Deniz Piyadeleri birliğini modernize etmek ve siber saldırılar, propaganda ve elektronik savaş yollarıyla bilgi ortamına yönelik oluşan saldırgan tehditlere karşı koymak amacıyla kuruldu.

Askeri hizmetlerin her biri, genellikle bilgi savaşı olarak adlandırılan bir başlık olarak yeniden oluşturulduğundan, ABD Deniz Piyadeleri, kendi birliğini bu yaygın isimden farklı olarak ‘‘bilgi ortamında operasyonlar’’ olarak adlandırıyor.

ABD Deniz Piyadeleri komutan vekili Jennifer Edgin, C4ISRNET’e verdiği röportajda, ‘‘Son üç yılda, bilgi ortamında operasyonlar yürütmek hakkında ciddi mesafe kaydettik. Deniz Piyadelerinin bu çabalarının bir parçası olarak, öğrendiklerimizi MIG seviyesinde süreç iyileştirmelerine dönüştürüyoruz ve taktiksel olarak gereksinimlerimizi iyileştirmeye devam ediyoruz.’’ dedi.

Deniz Piyadeleri Komutanı yeni bir kuvvet tasarım güncellemesi yönetiyor. Komutan, filonun seferi bir uzantısı olarak hizmetin sadece zayıflamasını değil aynı zamanda harekete geçerek donanma ile daha iyi entegre olmasını istiyor. Zayıflama konusunda, tanklar gibi büyük platformların yanı sıra birliklerde de kesintiler olacak.

Bu kuvvetler, geleneksel birimleri güçlendirmeye çalıştıklarından ve son derece dinamik ortamlarda komutanlar için bilgi danışmanı olarak hareket ettiklerinden son derece uyarlanabilir olmalıdırlar.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.