ABD Orta Doğu’daki üsleri için yeni anlaşmalar imzaladı

ABD, yaptığı yeni anlaşmalarla Orta Doğu’da varlığını sürdürmeye devam ediyor.

KBR’nin kendi sitesinde yer alan bilgilere göre, ABD ordusu ile yapılan iki anlaşmanın değeri 100 milyon doların üstünde. KBR yapmış olduğu anlaşmalar ile ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri için kritik lojistik destek ve operasyon desteği sağlayacak.

Deniz Kuvvetleri ile yapılmış olan 67,4 milyon dolar değerindeki anlaşma doğrultusunda Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan dört Amerikan Deniz Kuvvetleri tesisi için lojistik, yönetim, ekipman bakımı gibi çeşitli konularda dijital çözümler KBR tarafından sağlanacak. Yapılan anlaşma bir yıl süre için hazırlanmış olmasına rağmen Amerikan kuvvetlerinin tercihleri doğrultusunda anlaşma yedi yıllık süre için daha uzatılabilir.

KBR’nin 35 milyon dolarlık diğer anlaşması ise ABD Hava Kuvvetleri ile yapıldı. Yapılan ikinci anlaşma doğrultusunda ABD Hava Kuvvetleri’ne Suudi Arabistan’da yer alan bir hava üssü için hizmet sağlanacak.

KBR, ABD ordusu için sağlayacağı hizmetlerin insanlara doğrudan zarar verebilecek servisler olmadığını söylüyor. Ancak yapmış olduğu anlaşmaları duyurduğu metin içerisinde, sunacağı hizmetlerin ABD’nin Orta Doğu’da yer alan askeri üsleri için önemli olduğunu da belirtiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.