ABD polisinin verileri sızdırıldı

ABD emniyeti büyük bir veri sızıntısı skandalıyla çalkalanıyor.

Gazeteci Brian  Krebs’in yönetimindeki www.krebsonsecurity.com, bu verilerin geçerliliğine dair Ulusal Füzyon Merkezi Birliği (NFCA) tarafından doğrulanan bir analize ulaştı. Buna göre sızan dosyalar; isim, resim, pdf dosyası, metin, video, .rar ve .csv uzantılı dosya, telefon numaraları, e-mail adresleri içeriyor ve 24 yıl öncesine dayanıyorlar. Dosyaların toplam boyutu ise 296 gb.

Analizin devamı ise daha vahim. Sızan e-mailler ilişkili ekler içeriyor. Aynı zamanda sızan içeriklerden bazıları ise IBAN, ACH yönlendirme numaraları, farklı kurum ve kolluk kuvvetleri raporları, kişisel tanıma dayalı bilgiler ve bazı şüphelilerin görüntülerine ulaşmayı sağlıyor.

NFCA bu verilerin, Houston merkezli bir web geliştirme firmasında (Netsential.com Inc) ortaya çıkan güvenlik zaafiyeti sonrası sızdığını duyurdu.

Bu verilerin sızdırıldığı tarihi önemli kılan bir detay daha var. 19 Haziran ABD’de köleliğin resmen kaldırıldığı tarih. George Floyd’un acımasızca katledildiği görüntülerin ardından ABD’de başlayan ve hala devam eden protestolarla birlikte, toplumun sızan bu verilere ulaşma isteği de ciddi oranda artış göstermiş görünüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.