ABD’den savaş oyunu merkezine 19 milyon dolarlık yatırım

ABD Deniz Piyadeleri (USMC), savaş oyunları merkezi prototipi geliştirmek için 19 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

BAE Systems, yapay zeka, makine öğrenimi, oyun teorisi, çok alanlı modelleme ve simülasyon ve tahmine dayalı veri analitiğini, birçok savaş oyunu sürecinde daha fazla ölçüm ve eğitim sağlayacak olan prototipe entegre edecek.

Defenseworld’ün haberine göre BAE Systems istihbarat çözümleri Başkan Yardımcısı Peder Jungck, “Deniz Piyadeleri Savaş Dövüşü Laboratuvarı Savaş Oyunları Bölümünü destekleyen deneyimlerimizi geliştireceğiz ve birden fazla alanda gelecekteki savaşlarla savaşabilecek verimli, hassas ve tutarlı bir gücü eğitmeye yardımcı olacak gelişmiş bir prototip üretmek için çeşitli dijital teknoloji uzmanlarından oluşan bir ekiple ortak olacağız. Bu prototip, gelecekteki savaş oyunları tasarımı ve değerlendirmeleri için büyük verileri ve gelişmiş analitiği güvenli bir bulut ortamında entegre edecek.” ifadelerini kullandı.

BAE Systems, 18 aylık bulut modelleme ve simülasyon aşaması için seçilen üç temelden biri olarak dikkat çekiyor. Lider sistem entegratörü olarak BAE Systems, planlama, yürütme ve oyun sonrası analitiği otomatikleştiren çığır açan teknoloji teklifleri ve tahmine dayalı savaş oyunu çözümlerine sahip bir endüstri uzmanları ekibi oluşturdu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.