ABD’den terör örgütü YPG/PKK’ya ziyaret

ABD, Orta Doğu’daki en önemli müttefik ve ortaklarından biri olan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG ile olan sıkı ilişkilerine devam ediyor. Terör örgütlerini silahlandırmaya büyük bir hızla devam eden ABD, geçtiğimiz günlerde önemli bir askerî heyetle terör örgütü YPG/PKK elebaşı Mazlum Kobani’yi ziyaret etti.

Görüşmeye ABD’li General Paul Calvet ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Kenneth Mckenzie katıldı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın manevi oğlum diye hitap ettiği Mazlum Kobani’nin Twitter hesabından duyurulan görüşme, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta PKK’ya yönelik sürdürdüğü mücadeleyle aynı tarihlere denk gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Görüşmeyi sosyal medya hesabından duyuran Mazlum Kobani, bölgede hem ekonomik hem de güvenlikle alakalı meseleleri Paul Calvet ve McKenzie ile ele almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Terör elebaşı Mazlum Kobani tweet’inde şu ifadelere yer verdi: “Bölgedeki emniyet ve ekonomiyle ilgili zorlukları ele almak için General Calvert ve General McKenzie ile bir araya gelmekten memnun oldum. Koalisyon güçlerinin varlığının devamı, IŞİD ile mücadele için ortak iş birliği ve bölgeyi koruma ve istikrara kavuşturma çabaları hakkında mesajlar aldık.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.