ABD’li seçmen bilgilerinin Rus hackerlar tarafından ele geçirildiği iddia edildi

Önümüzdeki aylarda yapılacak olan ABD seçimleri için haberler gelmeye devam ediyor. Bazı seçmenlerin posta aracılığıyla oy kullanacağı belirtilirken, siber güvenlikle ilgili iddialar da kendisini göstermeye devam ediyor. Yeni iddialara göre ABD’nin doğusunda yer alan, yaklaşık 10 milyon nüfuslu eyalet seçmenleri hedef haline geldi.

7.6 milyon seçmene ait olduğu belirtilen kayıt bilgilerinin hackerlar tarafından ele geçirildiği belirtiliyor. Seçmenleri şoke eden bu haberden sonra bilgilerin gerçekten ele geçirilip geçirilmediği merak konusu olmaya başladı.

ABD seçmen bilgilerinin ele geçirildiği iddia edildi

Konuyla ilgili haberi bir haber ajansı paylaştı. Daha sonra da geçmişte Florida eyaletinde yaşanan olay akıllara geldi. Bu eyalette de siber saldırılar sonrasında seçmen bilgilerinin ele geçirildiği konuşulmuştu.

Yeni iddialarda da ele geçirilen bilgilerin Rus dark web forumlarında paylaşıldığı söyleniyor.

Ancak durum hakkındaki bilgi de ortaya çıktı. Kritik veriler olduğu edilen bilgilerin hali hazırda önceden açık şekilde yayınlanan bilgiler olduğu belirtildi. Söz konusu bilgilerin geçtiğimiz mart ayından bu yana açık halde olan bir veritabanında olduğu söylendi. Bu bilgilerin de Michigan Eyalet Yönetimi tarafından yayınlandığı belirtildi. Yani dark web’de bulunan bilgiler kolaylıkla erişilebilir halde.

Konuyla ilgili açıklama yapan Michigan Eyaleti, söz konusu verilerin halihazırda herkesin erişimine açık olduğunu belirtti. Sistemlerinin de hacklenmediğini duyurdu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.