ADEX 2022 Uluslararası Savunma Fuarı Bakü’de başlıyor

Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin en önemli savunma fuarları arasında gösterilen ADEX fuarında Türk savunma sanayii şirketleri de geliştirdikleri milli ve yerli ürünlerle boy gösterecek.

Modern bir silah ve teçhizat fuarı olan “ADEX”, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 6-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

26 ülkeden 200’den fazla firmayı bir araya getirecek olan “ADEX”, Bakü Fuar Merkezi’nin üç pavyonu ve bir açık alanını kapsayacak.

Katılımcılar arasında Bulgaristan, Çin, Fransa, Hollanda, İtalya, Ukrayna ve diğer ülkelerin savunma sektörünün önde gelen firmaları yer alacak. Ürdün’den ilk kez firmaların katılacağı fuara bu yıl Beyaz Rusya, İran, İsrail, Pakistan, Rusya, Türkiye ve diğer ülkeler kendi ulusal stantlarıyla katılacaklar.

Fuarda; uçak ve havacılık sistemleri, askeri gemiler ve deniz sistemleri, zırhlı muharebe araçları, radyo-elektronik sistemler, C4ISR, optik-elektronik ekipman ve sistemler, insansız sistemler, askeri giysi ve gereçler, silah ve mühimmat, simülatörler ve eğitim sistemleri, radyasyon, kimyasal ve biyolojik savunma ürünleri sergilenecekken askeri kuruluşlar ve ihracat teşvik işletmeleri de yer alacak.

ADEX’e paralel olarak, gelecek vaat eden ekipman modelleri, karmaşık koruma sistemleri ve kolluk kuvvetleri, sınır, kurtarma, yangınla mücadele ve özel hizmetler için silahların sergileneceği 13. Uluslararası İç Güvenlik, Koruma ve Kurtarma (Securex Caspian) sergisi düzenlenecek. Söz konusu sergi Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Sanayii Bakanlığı, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Güvenlik Servisi, Azerbaycan Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı, Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenecek.

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.