Alman Spiegel dergisi, Türk drone’larına övdü yağdırdı

Yerli üretim hamlesi ile savunma sanayisindeki üretimde çıtayı yükselten Türkiye, ihracatta da önemli bir konumda.

Savunma sanayisinde önemli projelere imza atan Türkiye’nin başarısı, dünya basını tarafından da yakından takip ediliyor.

“TÜRK SAVUNMA SANAYİSİ ZİRVEYİ GÖRDÜ”

Türkiye, aralarında Ukrayna, Katar, Umman, Bahreyn, Kazakistan, Türkmenistan, Endonezya, Pakistan ve Libya gibi ülkelerin de bulunduğu birçok ülkeye ihracat faaliyetlerinde bulunurken, Alman basını, gittikçe artan faaliyetlerin ardından Türkiye’nin başarısını gündeme aldı.

Yurt içi ve yurt dışındaki operasyonlarda aktif olarak kullanılan Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA) hakkında dikkat çekici ifadelerin yer aldığı bir yazı yayınlayan Der Spiegel dergisi, Bayraktar TB2’nin Türk savunma sanayisindeki en başarılı ürünlerden biri olduğunu yazdı.

“TÜRKİYE İHA VE SİHA ÜRETİMİNDE BİR DÜNYA GÜCÜ”

TB2’nin, dünya çapındaki sıralamada “sınıfının en iyisi” olduğunu söyleyen Spiegel, ülkenin insansız hava aracı üretiminde bir dünya gücü haline geldiğini söyledi.

Yurt dışı bağımlılığını bitirmenin yanı sıra savunma sanayi pazarında güçlü bir tedarikçi durumuna gelindiğinin belirtildiği yazıda, Türkiye’nin 2023 yılında silah ihracatının yıllık 9.3 milyar euronun üzerine çıkmasını da beklediğine yer verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.