Almanya ağır yük helikopterleri için Pentagon’a başvurdu

Almanya Savunma Bakanlığı ağır yük helikopteri edinmek için yeni bir stratejiye başlıyor. Almanya’nın ağır yük helikopteri edinmek için daha önceden gösterdiği çaba sonuçsuz kalmıştı. Ağır yük helikopterleri için uygulanacak yeni strateji bu hafta bakanlığın açıkladığı bir raporda yer aldı.

Defense News tarafından yapılan habere göre, Almanya ağır yük helikopteri edinebilmek için ABD’nin yabancı ülkeler ile yaptığı askeri satışlara güveniyor. Almanya, 2022 yılına kadar Lockheed Martin’in King Stallion ya da Boeing’in Chinook modellerinden biri için anlaşma sağlamayı hedefliyor.

Almanya’nın 2030 yılına kadar silahlı kuvvetlerinin elinde bulunan Sikorsky’nin CH-53G model ağır yük helikopterlerini değiştirmek için ABD ile anlaşma yapmak istemesinden dolayı Almanya Savunma Bakanlığı’nın ABD ile daha yakın ilişkilerde bulunması bekleniyor.

Alman basını tarafından yapılan bir habere göre, Almanya Savunma Bakanlığı ağır yük helikopterleri için 20 Kasım tarihinde Pentagon’a resmi başvuruda bulundu ve 4 Aralık tarihine kadar geri dönüş yapmalarını istedi. Almanya’nın helikopterleri edinmek için gösterdiği acele atılımlar, Amerikan şirketlerinin dikkatini çekti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.