Almanya’dan Ukrayna’ya 3D yazıcıyla üretilmiş İHA

Alman şirketinden Ukraynalı birliklere İHA hediyesi!

Bir Amerikan-Ukrayna ortak sivil toplum kuruluşu ve Alman Donaustahl GmbH şirketinin sayesinde Ukraynalı birlikler 3D yazıcıyla üretilmiş “Titan Falcon uzun menzilli insansız hava aracını” teslim aldı. Bu gelişmiş insansız hava araçlarından üç tane üretildi ve üçü de Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine “hediye edildi”. İki cihaz şu anda Ukrayna topraklarında zorlu testlere tabi tutuluyor. Bu testler sonucunda farklı arazilerdeki uyumlulukları ve sağlamlıkları ölçülüyor.

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen=”” frameborder=”0″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/bkl_QNBg5aM?si=7nF3qwODEsfBtxES” title=”YouTube video player” width=”560″]

Titan Falcon, 6 saate kadar uçuş süresine ve 400 kilometreye kadar uzanan operasyonel menzile sahip. Gözlem yapmak amacıyla bir FPV kameraya sahip olan araç, eklentilere uyumlu esnek tasarımı sayesinde 2,5 inç lensli bir kameranın takılmasına da olanak tanıyarak keşif kabiliyetini artırıyor.

Titan

Bu son teknoloji İHA’ların arkasındaki yenilikçi girişimci Titan Dynamics şirketi öne çıkıyor. Titan Dynamics, uzmanlığını 3D yazdırılabilir, sabit kanatlı ve dikey kalkış ve iniş (Vertical Take-Off and Landing, VTOL) hava araçları geliştirmeye adamış bir şirket olarak tanımlanıyor. Şirketin birincil odak noktası, üretim maliyetlerini en aza indirirken verimliliği optimize etmek, aracın sunduğu yararı en üst düzeye çıkarmak ve İHA’ların uzun menzilli yeteneklerini genişletmek şeklinde ifade ediliyor.

Editör : Murat Emre Eygün

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.