ANKA, Pakistan işbirliğiyle güçlenecek

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) yerli yabancı pek çok savunma sanayi şirketi arasında yeni işbirliklerine sahne oldu.  

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii de bu kapsamda Pakistan’ın Milli Mühendislik ve Bilim Komisyonu ile işbirliği sözleşmesi imzaladığını duyurdu. İmzalanan anlaşma  kapsamında özellikle ANKA İHA’nın geliştirilmesinde ortaklık sağlanacak. Bu doğrultuda ANKA’ya ait bazı parka ve bileşenlerin üretilmesi, kabiliyetlerinin artırılması amaçlanıyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ANKA’nın geliştirimesi için Pakistan ile yaptıkları sözleşmenin Türk İHA sektörüne önemli kazanımları olacağını belirtti.

Kotil, “Bu sayede İHA’larımızın güçlenmesi sağlanacak. Tarihten gelen kardeşliğimizi her iki ülkenin kazanımları için devam ettirmemiz çok önemli. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız insan kaynağı iş birliğini yine bu sözleşmede de hayata geçireceğiz. Bunun yanında, üretim ve özellikle teknolojik gelişimleri de birlikte geliştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.