ASELSAN Serdar Tanksavar Füze Sistemi, Fas’ın askeri töreninde

ASELSAN’ın özgün ürünleri, Ortadoğu ordularının envanterini güçlendirmeye devam ediyor.

Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nin 65. kuruluş yıldönüme ilişkin Twitter hesabından paylaştığı görüntülerde, ASELSAN üretimi ”Serdar Tanksavar Füze Sistemi” görüntülendi. Paylaşılan görüntülerde Serdar Tanksavar Füze Sistemi’nin, Fas Özel Kuvvetleri’ne ait Ukranian Armour üretimi Varta zırhlı araca entegre edilmesi ise dikkatleri çekti. 

ASELSAN daha önce Serdar Tanksavar Füze Sistemi’nin ihraç edildiğini açıklamış ancak satışın hangi ülkeye yapıldığına dair detay vermemişti. ASELSAN’dan ihraç ile ilgili, ”ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında; komuta ve kontrol sistemi, anti-tank füze fırlatma sistemleri, ataletsel navigasyon sistemleri ve atış yeri tespit sistemlerinin ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 38.266.780,- ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2021 yılında gerçekleştirilecektir.” açıklamasında bulunmuştu. 

Serdar Tanksavar Füze Sistemi

ASELSAN Tanksavar Füze Sistemi kullanıcı etkileşimini en aza indirecek şekilde tasarlanmış bilgisayar kontrollü atış kontrol kabiliyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayacak silah sistemidir. Sistem 2/4 adet tanksavar füzesi (SKIF, KORNET vb.) taşıyabilen uzaktan kumandalı ve stabilize bir Silah Platformudur. Sistem müşterinin ihtiyacı olan füze miktarını taşıyabilecek şekilde uyarlanabilmektedir. Füzelerin yanı sıra sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm ve/veya 12.7 mm makineli tüfek entegre edilebilmektedir. Sistem hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envanterde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırmaktadır. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabilmektedir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.