Türk savunma sanayii şirketleri; stratejik savunma ürünlerinin bir araya getirilerek yerli savunma gücüne yeni bir boyut kazandırmak amacıyla güçlü iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

ASISGUARD ve REPKON Savunma; 6'lı tamburalı bombaatar RDS40-MGL'nin silahlı drone Songar'a entegre edilmesi amacıyla stratejik bir anlaşmaya imza attı.

SAHA EXPO 2022 Fuarı'nda gerçekleşen anlaşma; ASISGUARD Genel Müdürü M. Barış Düzgün ile REPKON Savunma Genel Müdür Yardımcısı Uğur Cem Gürpınar arasında imzalandı.

Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek

Uluslararası pazarda önemli bir potansiyele sahip olan Songar'a, mühimmat yüklenmesi konusunda gelen yoğun talepler üzerine muadilleri arasında sınıfının en hafif 6'lı tamburalı bombaatarı RDS40-MGL'nin entegrasyonu çalışmalarına start verildi.

Bünyesine RDS40-MGL 6'lı tamburalı bombaatar entegre edilme çalışmaları süren Songar'ın test atışlarının 1 ay sonra yapılması bekleniyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde bulunan ve sahada kullanılan RDS40-MGL, muadillerine göre hafif ve namlusunun çelikten mamul olması ürünğ uluslararası pazarda bir adım öne çıkarıyor.

Türkiye'nin "ilk milli silahlı drone"u SONGAR, geçen yılın başlarında ilk kez bir zırhlı kara aracına entegre edildi.

Bünyesine TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN mühimmatı entegre edilen SONGAR geçen yıl Temmuz ayında da sabit ve hareketli bir şekilde hedefi tam isabetle vurmayı başarmıştı.