Avustralya, Boxer araçlarını test ediyor

Boxer muharebe keşif araçları Avustralya ordusuna bağlı birliklerce Shoalwater Bay Eğitim Alanı’nda düzenlenen Diamond Walk tatbikatında kullanıldı.

Avustralya Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamada Boxer araçlarının katıldıkları tatbikata ilişkin detaylar paylaşıldı.  Boxer’dan önce Avustralya ordusunun hafif zırhlı muharebe aracında görev almış Teğmen Riley Brassil gelişmeyle ilgili olarak, “Mürettebat aşina olmadıkları bu yeni platforma hızla adapte oldu ve teknik uzmanlıklarını kanıtladı. Çok sayıda dijital sisteme sahip olan bu gibi bir araçta, üzerinde çalışacağınız çok şey olduğunu ve zihninizin birkaç farklı alan arasında gerildiğini fark ediyorsunuz. Ancak hepsini bir araya getirebilir ve bir bütün olarak mürettebatla çalışabilirseniz, Boxer işini yapmakta son derece etkilidir.” ifadelerini kullandı.

Yine Avustralya ordusunda görevli Binbaşı Daniel Solomo yaptığı açıklamalarda, mürettebatın kapsamlı bir teori eğitiminden sonra sahada deneyimlemekten memnun olduğunu, şimdiye kadar insanların Boxer’ın kabiliyetlerinden oldukça etkilendiğini ve aracın sınırlarını sürekli olarak zorlasalar dahi iyi geri dönüşler aldıklarını ifade etti.

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/yFU1y4hlVXM” title=”YouTube video player” width=”560″]

Diamond Walk Tatbikatı 11 Haziran’a kadar devam edecek.  

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.