Avusturya Başbakanı Kurz’dan küstah çıkış! "Erdoğan’a boyun eğemeyiz"

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, mülteci krizinin 5. yıl dönümünde Avusturya televizyonuna verdiği röportajda, bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan gerginliğe değindi. Kurz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baskı ve şantajlarına boyun eğilmemesi konusunda uyarıda bulunarak, Yunanistan’ın sınırlarını koruma konusunda desteklenmesi gerektiğini söyledi.

“Erdoğan ve Türkiye’ye teslim olursak o zaman iyi geceler Avrupa”

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, konuşmasında “Erdoğan ve Türkiye’ye teslim olursak, o zaman iyi geceler Avrupa” diyerek, birliğin “kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla” suçladığı Erdoğan’ın şantajına izin vermemesi gerektiğinin de altını çizdi.
Daha önceki birçok açıklamalasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk-Yunan sınırındaki mültecileri “silah olarak kullandığını” öne süren Avusturya Başbakanı Kurz, “Yunan sınırı başta olmak üzere dış sınırlarımızda yasa dışı göçü durdurmalıyız” ifadelerini kullanmıştı.
Bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan açmaza değinen Kurz, Avrupa’nın “kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla” suçladığı Erdoğan tarafından kendisine şantaj yapılmasına izin vermemesi gerektiğini söyledi.

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.