Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanı, Anadolu Ankası Tatbikatı’na katıldı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/10stFadWXRLpiRRwsojTDl” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Katar ve Slovenya’nın katılımıyla 25 Mayıs tarihinde başlayan ve 4 Haziran’a kadar sürecek olan Uluslararası Anadolu Ankası Tatbikatı, Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hız kesmeden devam ediyor.Tatbikata katılmak üzere Azarbaycan’dan askeri bir heyet gün içerisinde Konya’ya ulaştı. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden, Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ramiz Tahirov’un, Anadolu Ankası-2021 tatbikatının ”Yüksek Gözlemci Günü’’ne katılmak üzere Konya’ya geldiğini duyurdu.

Ziyaret sırasında taraflar, katılımcı ülkelerin Hava Kuvvetleri arasındaki mevcut durum ve işbirliği olasılıklarının yanı sıra ortak meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Korgeneral R. Tahirov, askeri havacılık fuarında sergilenen modern insansız hava araçları ve askeri havacılıkta kullanılan son teknoloji askeri ekipmanları inceledi.

Hava Kuvvetleri ekibi, eğitime katılan Azerbaycan Ordusu temsilcileriyle görüşerek eğitimlerinde başarılar diledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.