2 Aralık'ta görücüye çıkacak olan koleksiyon, aslında fiziksel koleksiyonun dijital edisyonları olarak tasarlandı.

Webrazzi'nin haberine göre Emirates Posta Grubu (EPG), Orta Doğu ve Kuzey Afrika' daki dijital pul koleksiyonu üreten ilk posta kurumu oldu. 

Koleksiyonda toplamda 4 pul yer alıyor. Fiziksel pulları alan kişiler, pulun üzerindeki QR kodu taratarak dijital ikizleri satın alabilecek. Pulların üzerindeki kriptografik NFC çip ise kimlik doğrulamasında kullanılacak. Söz konusu dijital ikizi blok incirde aktive etmek için kullanıcıların QR kodu taramasının şart olduğu da ayrıca vurgulanıyor.

HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu

EPG CEO'su Abdulla Mohammed Alashram, NFT pullarının, şirketin blok zincir odaklı kapsamlı stratejisinin sadece küçük bir parçası olduğunu dile getiriyor. Alashram, Covid-19 döneminde operasyonları geliştirmek ve rekabette elini güçlendirmek için blok zincir teknolojilerini iş akışına nasıl edebileceklerini araştırdıklarını belirtiyor. Açıklamalara göre, şirket önümüzdeki dönemde de dijital pullar yayınlamaya devam edecek.