BAE Systems’tan başarılı APKWS testi

BAE Systems tarafından üretilen APKWS lazer güdüm kitleri, zırhlı askeri araçlara karşı başarılı bir test atışı gerçekleştirdi.

Yapılan test atışı hakkında konuşan BAE program yöneticisi Sam Kirsh; APKWS lazer güdüm kitlerinin müşterilere daha zorlu hedefler karşısında hassas saldırılar açısından iyi bir seçenek olduğunu ifade etti.

HEAT/APAM (Yüksek Patlayıcı Tanksavar Anti-Personel Anti-Materiel) savaş başlıklı APKWS lazer güdüm kitleri; zırhlı ve zırhsız hedeflere karşı düşük maliyetli, hafif, kurulumu kolay bir saldırı kabiliyetine sahip.

BAE’nin APKW lazer güdüm kiti; güdümsüz 2,75 inçlik (70mm) bir roketi “döner ve sabit kanatlı askeri uçaklara düşük maliyetli bir hassas saldırı yeteneği veren” akıllı mühimmatlara dönüştürüyor.

Uçakları ve lazer belirleyicilerini tehditlerden güvenli bir mesafede tutarak 3 km’den daha uzaktaki hedeflere kilitlenecek şekilde tasarlanan APKWS lazer güdüm kitleri; standart roket motoru, ateşleme platformu veya atış kontrol sistemi gibi çok çeşitli platformlara kolay kurulum sağlayan esnek ve modüler bir tasarıma da sahiptir.

Savaşta kendini kanıtlamış bir silah olan APKW lazer güdüm kiti; tüm ABD ordusu tarafından halihazırda kullanılıyor ve yabancı askeri satış programı aracılığıyla Amerikan müttefiklerinin kullanımına da sunuluyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.