Bangladeş’e TRG-300 KAPLAN ve TRG-230 füze sistemi teslimatı

Bangladeş, sipariş verdiği Türk savunma ürünlerini envanterine eklemeye devam ediyor.

Bangladeş askeri kaynaklarına yakınlığıyla bilinen Defense Technology of Bangladesh-DTB Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Bangladeş ordusunun ROKETSAN’dan ek TRG-300 KAPLAN ve TRG-230 füze sistemi siparişlerini teslim aldığı ifade edildi.

Bangladeş halihazırda birçok Türk savunma ürününü envanterinde bulunduruyor. ROKETSAN tarafından üretilen TRG-300 KAPLAN, TRG-230 ve ÇNRA (Çok Namlulu Roketatar Aracı), Bangladeş ordusu tarafından aktif olarak kullanıyor.

Bunların yanı sıra Bangladeş, geçtiğimiz günlerde Türkiye’den ATMACA Gemisavar Füzesi, TEBER Güdüm Kiti ve HİSAR Hava Savunma Sistemi satın almıştı.

Türkiye – Bangladeş savunma sanayii ilişkisi

Haziran 2021’de Türkiye ile Bangladeş arasında imzalanan Devletten Devlete (G2G) İşbirliği Mutabakat Muhtıraları kapsamında ROKETSAN’ın çeşitli ürünlerinin ihracat anlaşması gerçekleştirilmişti. Bu anlaşmanın yanı sıra Bangladeş’in ROKETSAN’dan resmi olarak; TRG-300 KAPLAN Füzesi, Çok Namlulu Roketatar Aracı (ÇNRA) ve TRG-230 Füzesi satın aldığı biliniyor.

TRG-300 KAPLAN Füzesi

TRG-300 KAPLAN Füzesi yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20-120 km menzilindeki yüksek öncelikli hedefler üzerinde etkili ateş gücü ortaya koyuyor.

KAPLAN Füzesi; ROKETSAN tarafından geliştirilen K+ Silah Sistemi ve Çok Maksatlı Roket Sistemi (ÇMRS) ile uygun arayüzlere sahip farklı tipteki platformlar üzerinden atılabiliyor.

TRG-230 Füzesi

TRG-230 Füzesi yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20 – 70 km menzil arasındaki yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü yaratıyor.

TRG-230 Füzesi; Roketsan tarafından geliştirilen Çok Namlulu Roket Atar Silah Sistemi ile uygun arayüzlere sahip farklı tipteki platformlar üzerinden atılabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.