Belarus’a iki S-400 tümeni gönderildi

Rusya, Uzak Doğu askeri birimine bağlı 2 adet S-400 hava savunma sisteminin Belarus’a gönderilmek üzere Habarovks bölgesinden trenlere yüklendiğini bildirdi.

İzvestiya’nın haberine göre iki S-400 tümeninin Belarus’a gönderildiği Rusya Savunma Bakanlığı tarafından aktarıldı. Bakanlığın açıklamasında, giden S-400’lerin tatbikatlar için kullanılacağı belirtildi. 

S-400’lerin demiryolu ile bölgeye gönderileceği zaten bildirilmişti. Sosyal medyadaki bir paylaşım da bunu destekler nitelikte oldu. 

S-400’ler ile muharebe eğitimi görevlerinin yapılacağı da belirtildi. S-400’lere yönelik açıklamada, “Belarus ve Rusya’nın Birleşik Bölgesel Hava Savunma Sisteminin bir parçası olarak hava savunma eğitimi muharebe görevini üstlenecek” denildi. S-400 hava savunma sistemleri Belarus topraklarına ulaştıktan sonra poligonlara yerleştirilecek ve askeri tatbikat için hazır hale getirilecek.

Rusya, iki etaptan oluşan ve 20 Şubat’ta sona erecek tatbikatlar için Belarus’a; 12 adet Su-35 avcı uçağı, iki tabur S-400 uzun menzilli füze savunma sistemi ile Pantsir-S kısa menzilli füze sistemi konuşlandırıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.