Biden, Jeff Flake’i Türkiye Büyükelçisi adayı gösterdi

Donald Trump karşıtlığı ile bilinen eski Arizona senatörü Jeff Flake, Amerika’nın yeni Türkiye Büyükelçisi olmaya aday. 

CNN’nin haberine göre, Cumhuriyetçi senator Flake, Başkan Joe Biden’ın adaylık teklifini kabul etti. Konuyla ilgili olarak Flake, “ABD’nin uzun süredir NATO müttefikimiz olan Türkiye Cumhuriyeti ile olan ikili ilişkilerinin stratejik önemi göz önüne alındığında, Başkan Biden’ın bu büyükelçilik adaylığı ile bana duyduğu güvenden onur ve gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Flake çok önemli bir zamanda çok önemli bir görevlendirme olduğunu vurgularken eşi ile beraber “Türkiye’nin sıra dışı insanlarını tanımayı dört gözle beklediklerini” belirtti.

Flake ayrıca,”Senato şahsımı onaylarsa ülke dışında ABD çıkarlarını temsil eden güçlü, deneyimli ve yetenekli bir ekibe dahil olmaktan memnuniyet duyacağım. Hem ABD Temsilciler Meclisinde hem de Senatoda görev yapmış biri olarak, Kongrenin ABD dış politikasında oynadığı rolü anlıyor ve takdir ediyorum.” sözlerini kaydetti.

Flake, Arizona State Üniversitesinde dersler veriyor ve Havard’ın Politika Enstitüsü’nde kıdemli danışma komitesinde bulunuyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.