Biden yönetimi SolarWinds saldırısı için adım atacak

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/48SsAY2K4HVNpaY88EVrer” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Dünya gündemine oturan siber saldırı, büyük bilgi teknolojileri firması SolarWinds’e yapılmıştı. Kullanılan basit bir parola nedeniyle Rus hackeların binlerce sisteme eriştiği belirtilmiş ve ABD’de kamu kurumları önlem almıştı. Etkilenen kurumlar arasında bazı ABD bakanlıkları, federal kurumlar ve büyük ölçekli firmalar yer almıştı.

Konuyla ilgili TheDigitalHacker’da yer alan bir habere göre Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili, SolarWinds’e saldıran hackerlara karşı yanıt verecek. Yine aynı kaynağa göre bu yanıt haftalar içinde gerçekleşecek. Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, bu durum için atılan üçüncü adımın faillere cevap vermek olduğunu belirtti.

Joe Biden’ın ABD seçimlerini kazandıktan sonra siber güvenlik alanında son derece tecrübeli ulusal güvenlik gazilerini işe aldığı bildirildi. Bu deneyimli kişilerin ABD kurumlarını güvende tutmak için çalıştığı ve çalışmalarının gayret topladığı kaydedildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.