Bir firma 5.4 milyon dolarlık kripto parayı çaldırdı

Slovak kripto para satıcısı milyon dolarlık hack ile gündem oldu. Slovakya’da faaliyet gösteren ETERBASE isimli kripto para alım ve satın hizmeti veren site, kripto paralarını çaldırdı. Bitcoin, Ether, ALGO, Ripple, Tezos ve TRON biriminde çalınan kripto paraların değeri 5.4 milyon dolar civarında.

5.4 milyon dolarlık kripto para vurgunu

Yeni gerçekleşen olayın firma bünyesinde bulunan kripto cüzdanlara karşı yapıldığı belirtildi. Cüzdanların internet erişimine sahip olarak faaliyet gösterdiği ve ETERBASE tarafından kripto birimler arasında işlemler yapıldığı belirtildi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi toplamda 6 kripto birimi çalınmış durumda. Şirketin Telegram kanalından yaptığı duyuruda, saldırıyı tespit ettiğini ancak bu saldırının durdurulamadığını belirtti. Bunlunla birlikte cüzdanlardan yapılan işlemlerin izlendiği ve çalınan kripto paraların hareketlerinin izlendiği aktarıldı.

Şirket çalınan kripto paraların ulaştığı yerlerle de iletişime geçti ve işlemlerin dondurulmasını talep etti.

Şirket, kendi bünyesindeki işlemlerin bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Ancak kısa bir süre içinde normal faaliyetlere devam edildi. Son olarak da olayla ilgili olarak kolluk kuvvetleriyle iletişime geçildiği aktarıldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.