Bir kez daha Elon Musk’ı taklit ederek kripto para çaldılar

Dünya genelinde kripto paralara olan ilgi devam ediyor. Hackerlar daha önce de bazı onaylanmış Twitter hesaplarını hacklemişti. Hack sonrasında bazı Bitcoin cüzdanları paylaşılmış ve ödemelere 2 kat geri dönüş olduğu yazılmıştı.

Geçtiğimiz cumartesi günü de Elon Musk bir canlı yayına katıldı. Bu yayını da fırsata çevirmek isteyen hackerlar, uzun süredir kullanılmayan onaylanmış Twitter hesaplarını hedef aldı. Bu hesapları hackleyen hackerlar yüklü miktarda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in kendi hesaplarına yönlendirilmesini sağladı.

‘Saturday Night Live’ isimli programa çıkan Musk için SNL adında bir hesap hazırlandı. Doğrulanmış hesaptan yayınlanan Bitcoin mesajları birçok kişi için inandırıcı oldu. Elon Musk’ın paylaşımına yorum yapan hackerlar, Bitcoin için bir internet sitesinin bağlantısını paylaştı. Siteye tıklandığında da sahte bir Medium makalesi ortaya çıktı. Elon Musk yazmış gibi gösterilen makalede alışılagelen kripto para dolandırıcılığı yapıldı.

Daha önce bu tür dolandırıcılıkların ortaya çıkmasına rağmen insanların hala ‘gönder – iki katı al’ numarasına inanması dikkat çekti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.