BlueBird Aero Systems, Avrupalı bir müşteriye 100 VTOL İHA sağlayacak

VTOL sistemleri, farklı kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Israel Defense’in haberine göre İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (IAI) yüzde 50 hissesine sahip olduğu BlueBird Aero Systems, Avrupalı bir alıcıya 100 adet WanderB tipi VTOL insansız hava aracı (İHA) satışı gerçekleştirdi. Şirketten ya da resmi kanallardan, satışın bedeline dair bir açıklama yapılmazken, şimdiye kadarki en büyük VTOL İHA ihracatı olduğu belirtiliyor.

IAI Başkan Yardımcısı ve Askeri Uçak Bölümü Genel Müdürü Moshe Levy satışla ilgili olarak, ”Bu satış şirketimiz ve IAI için önemli bir dönüm noktasıdır. BlueBird, müşterilerinin operasyonel zorluklarına karşı benzersiz çözümler üretmeye devam edecek. IAI ve BlueBird, daha sofistike ve daha taktik VTOL İHA’ların geliştirilmesi için çalışmalarını arttıracak.” ifadelerini kullandı.

BlueBird’ün kurucusu ve CEO’su Ronen Nadir ise VTOL İHA’ların sahada hayati öneme sahip olduğunu belirterek, ”BlueBird’ün VTOL sistemleri, müşterilerimizin piyadelerine, zırhlı birliklerine, topçu birliklerine ve özel kuvvetlerine gerçek zamanlı istihbarat ve durumsal farkındalık sağlıyor. VTOL İHA’ları modern savaş sahasındaki ”gözler” olarak nitelendirebiliriz.” dedi.

BlueBird ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), gelişmiş VTOL İHA sistemleri üzerine yoğunlaşarak, WanderB-VTOL ve ThunderB-VTOL İHA sistemlerini pazara sunmuştu. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.