Boeing’den ABD’ye yeni haberleşme uydusu

Boeing ve ABD Uzay Kuvvetleri, Geniş Bant Küresel SATCOM (WGS)-11+ (the Widespread Global SATCOM) haberleşme uydusunun ilk büyük mühendislik tasarım İncelemenin tamamlanması Boeing’in son sistem tasarım aşamasına geçmeye hazır olduğunu gösteriyor. Üretimine 2021 yılında Boeing’in El Segundo fabrikasında başlanacak olan uydu için teslimat tarihi 2024 olarak belirlendi.

WGS-11+ uydusu önceki nesillerine göre iki kat daha fazla operasyonel kapasiteye sahip olan ve askeri iletişimin kullanılabilirliğini artıran modern bir dijital yüke sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Boeing, ABD ve müttefiklerini küresel olarak birbirine bağlamak için güvenli iletişim sağlayacak.

10 ayrı uydudan oluşan WGS takım uydusu, esnek ve yüksek veri hızı bağlantısı sağlayarak ABD ordusunun küresel iletişim sisteminin omurgasını oluşturacak.

WGS takım uydusu ABD ordusuna ek olarak, Avustralya, Kanada, Danimarka, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Hollanda, Çek Cumhuriyeti ve Norveç dahil olmak üzere tüm uluslararası müttefiklere hizmet veriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.