BOZOK mühimmatından atış testinde tam isabet

Türk savunma sanayii geliştirdiği mühimmatlar ile SİHA’ların gücüne güç katıyor.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Lazer Güdümlü Minyatür Mühimmat BOZOK, Bayraktar TB2 SİHA’dan yaptığı test atışında hedefini başarıyla vurdu.

Bayraktar TB2 SİHA’dan yapılan parçacık etkili ve zırh delicili hibrit başlıklı atış testinde BOZOK, nokta hassasiyetle hedefini imha etti.

Yıl içinde teslimatı yapılacak Lazer Güdümlü Minyatür Mühimmat BOZOK, asimetrik savaş ortamında etkin ve stratejik savunma sağlayacak.

BOZOK

BOZOK Lazer Güdümlü Minyatür Mühimmat

BOZOK, insansız hava araçlarına taarruz yeteneği kazandırarak, asimetrik savaş ortamında dost unsurlarını tehlikeye atmadan etkin savunma sağlıyor. 

Hafif ve minyatür tasarımı ile toplam ağırlığın kritik olduğu İHA’lara operasyonel esneklik sunuyor. Özgün tasarımlı Bozok, gürbüz harekat kabiliyetleri sayesinde rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

BOZOK son safhaya kadar ataletsel güdümle hedefe yönelmekte ve son safhada yarı aktif lazer arayıcı başlığı ile hassas güdüm yapabiliyor. Son safhanın bitiminde, yükseklik ölçer duyargaları ve en iyilenmiş hedef etkinliği sayesinde geniş ölçekli personel etkinliği ile hedefleri etkisiz hale getiriyor.

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.