Buckingham Sarayı, siber güvenlik mühendisi alacak

İngiliz Krallığı siber alandaki güvenliğini artırıyor.

Şarkul Avsat’ın İndependent’tan aldığı habere göre, İngiliz Kraliyet ailesi; e-posta, Google aramaları gibi kayıtları siber korsanlardan koruyabilecek ve muhafaza edebilecek siber güvenlik mühendisi arıyor.

Kraliyetin sanal ortamdaki bilgilerinin korunması için alınacak siber güvenlik mühendisi haftada 37,5 saat çalışacak ve yıllık olarak da 50 bin- 60 bin sterlin aralığında bir ücret alacak.

Verilen ilanda siber güvenlik mühendisinin görevleri arasında; kraliyet üyelerinin “(internet) ağını ve sistemlerini” izlemek, güvenliğe yönelik tehditleri tanımlamak ve “müdahale faaliyetlerini” yürütmek bulunuyor.

İlanda, adaylardan özgeçmişlerini 26 Mayıs’a kadar göndermeleri isteniyor. Mülakatların ise Haziran’da başlanacağı düşünülüyor.

Kraliyetin bir çalışanı olacak olan adaydan “gerekli işlerin yerine getirilmesi” ve “monarşinin arkasındaki profesyonel işlerin bir parçası olması” bekleniyor.

İş ilanında Kraliyetin bir çalışanı olacak adaylar için yer alan metindeki bilgilerde şunlar yer alıyor:

“Siber Güvenlik ekibimize katılarak Siber Güvenlik ve Dayanıklılık Stratejimizi uygulamada hayati bir role sahip olacaksınız.

Ağımızı ve sistemlerimizi izleyecek, olası güvenlik tehditlerini belirleyecek ve müdahale faaliyetlerine liderlik edeceksiniz.”

Kraliçe’nin atlarını Kraliyet etkinlikleri için hazırlaması gereken üniformalı kahyalık ve Royal Collection Trust için operasyonel destek koordinatörlüğü yapması da alınacak adayın görevleri arasında bulunuyor.
 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.