Çin, 4 savunma fuarı ve airshow’a ev sahipliği yapacak

Çin, bu yıl dört airshow’a ve savunma fuarına ev sahipliği yapacak. Fuarlar arasında geçen yıl pandemi nedeniyle ertelenen ve bu yıl yeniden planlanan Airshow China ve Guangdong International Marine Equipment Expo da yer alıyor.

China Military sitesinde yer alan haberde, 6. Çin Uluslararası Helikopter Fuarı’nın 9-12 Eylül tarihleri ​​arasında Tianjin Binhai New Area bölgesinde gerçekleştirileceği belirtildi. İki yılda bir düzenlenen China Helicopter Expo, Çin’de Devlet Konseyi tarafından onaylanan akrobasi performansına sahip tek uluslararası helikopter fuarı olması ile öne çıkıyor. İki yıl önce düzenlenen 5. fuarda, Çin yapımı Z-20 helikopterleri görüntülenmiş ve Z-10 helikopterleri de akrobasi gösterisi sergilemişti.

Aviation Expo China tek sayılı yıllarda düzenleniyor. 36 yıl boyunca 18 kez düzenlenen fuarın 19’uncusu Şangay’a taşınacak ve Şangay Airshow olarak adlandırılacak. Yeni airshow’un ticari havacılık ve uzay endüstrisine odaklanacağı ifade edildi.

COVID-19 salgını nedeniyle, aslında geçen yıl Kasım ayında yapılması planlanan 13. Çin Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (Airshow China) ertelenmek zorunda kalmıştı. Zhuhai belediye başkanı, Şubat ayında yaptığı hükümet çalışma raporunda, şehrin bu yıl 13. Airshow China’ya ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.