Çin, Afganistan’daki casuslarını geri aldı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/2zu9f38oXMkTeKbMb6cNfm” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Afgan Ulusal Güvenlik Müdürlüğü (NDS) tarafından yapılan casus avlama operasyonunda yakalanan Çinli casusların, bir uçakla Pekin’e geri döndüğü bildirildi.

One India’da yer alan habere göre, Afganistan Devlet Başkanı Yardımcısı Emrullah Salih ve Afganistan’daki Çin Büyükelçisi Wang Yu bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşmede Salih’e, Pekin’in Kabil’in güvenliğine ihanet etmesi sebebiyle özür dilemesi sonucunda yakalanan 10 casusun serbest bırakılması teklif edildi.

Tahliye şartlarıyla ilgili çok fazla detay verilmedi. Neticede casuslar, Pekin tarafından düzenlenen bir uçuş ile Pekin’e döndü.

Bölgedeki Çinli casuslar El Kaide, Taliban ve HQN terör örgütleriyle bağlantı sağlıyordu. Pek çok patlayıcı ve mühimmat ile yakalanan casusların, Afganistan’a giden Uygur Türklerini gözetledikleri de biliniyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.