Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saraybosna Uluslararası Havalimanı'nda Bosna Hersek Güvenlik Bakanı Selmo Çikotiç ile Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Benjamina Karic ve Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Bosna Hersek'e geldi.

Srebrenistsa annelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj

Srebrenitsa annelerinden Bosna Hersek’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’a hoş geldin mesajı geldi.

Yurtdışı Türkler Başkanlığı resmi sosyal medya hesaplarından yapılan videolu paylaşımda Srebrenitsa annelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan için yayınladıkları hoş geldin mesajı paylaşıldı.

Yurtdışı Türkler Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dua en güzel destek değil midir?” başlığıyla mesaj yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliya İzzetbegoviç‘in kabrini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.

Kovaçi Şehitliği'ne girişinde kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meçhul Asker Anıtı'na ve Aliya İzzetbegoviç'in mezarına çelenk bıraktı, dua etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Bosna Hersek İslam Birliği binasını ziyaret etti.