Cyberpunk 2077’in verileri ransomware sonrasında satılmış olabilir

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/3AoEVDguydH4duwyryAg2O” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Fidye yazılımı sonrasında ele geçirilen oyunun kaynak kodunun satılmış olabileceği haberi geldi. Oyun firmasının ağına sızan hackerların Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent ve Witcher 3’ün yayınlanmamış bir versiyonunu çaldı. Bununla birlikte firmanın yönetim, muhasebe, insan kaynakları ve yatırımcı ilişkilerine dair belgeleri çalındığı belirtildi.

Firma yönetimine not bırakmayı ihmal etmeyen hackerlar, bütün verilerin çalındığını ve şifrelendiğini yazdı. Hackerlar sundukları anlaşmanın kabul edilmemesiyle ele geçirilen bütün verilerin internet üzerinden satılacağı aktarıldı.

Bu not üzerine oyun firması CD Projekt, fidyenin ödenmeyeceğini duyurdu. Hackerlar da bir forum üzerinden ilan açarak açık artırmayı 1 milyon dolardan başlattı. 500 bin dolar artışla fiyatın artırılacağı söylenirken, hemen satın almak isteyen kişiler için de 7 milyon dolar fiyat belirlendi.

Bu mesajın ardından ilanı yayınlayan kişiler verilerin başka bir kaynak üzerinden satıldığını duyurdu. Satış koşulu olarak açılan açık artırmanın kapatıldığı belirtildi.

Kaynak kodunu kimin alındığı bilinmiyor. Bir düşünceye göre verilerin sahibi CD Projekt, kendi verilerini satın aldı. Çünkü veriler içinde firmanın hassas bilgileri de olduğu belirtildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.