CYBERUK 2021’de dikkat çeken konuşmalar

11 Mayıs ve 12 Mayıs’ta gerçekleşen etkinlikle yeni teknolojiler ve mevcut siber güvenlik tehditleri konuşuldu. Profesyonel ve kamu görevlilerinin bir araya geldiği etkinlikte dikkat çekici davetliler de yer aldı.

Davetliler arasında Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab, ABD Başkan Yardımcısı ve Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Anne Neurberger isimleri öne çıktı. Ayrıca uzun süre gündemden düşmeyen siber saldırıda adı geçen SolarWinds’in CEO’su Sudhakar Ramakrishna da etkinliğe katıldı.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel, “Bilgisayar Kötüye Kullanım Yasası’nın resmi incelemesini yapmak için şu anın doğru zaman olduğunu düşünüyorum. Bugün, bu yıl içinde yasayla ilgili bilgi için bir çağrı başlatacağımızı duyuruyorum.” dedi.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel ransomware (fidye yazılımı) saldırısında fidye ödemesi yapanlara da karşı çıktı ve ödemenin başarılı sonuç getirmeyeceğini belirtti. Bu adımın gelecekteki saldırılara karşı koruma sağlamayacağını ve suçluyu teşvik edeceğini aktardı.

Birleşik Krallık Devlet İletişim Merkezi Direktörü Jeremy Fleming ise teknolojinin faydalarından yararlanmak, gelecekteki güvenlik ve refahı garanti altına almak için bütüncül bir ulus yaklaşımının gerektiği hakkında cümleler kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.