Alper Özbilen: Rekabete evet, tekelleşmeye hayır! Alper Özbilen: Rekabete evet, tekelleşmeye hayır!

Millî Teknoloji Hamlesi’ne dijital ve yenilikçi çözümlerle her geçen gün katkı sunulmaya devam ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi "e-Devlet Kapısı" hizmetleri temasıyla gerçekleştirilecek olan "Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu" için başvuruların başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada "Bu yıl ilk kez düzenlenecek ve "e-Devlet Kapısı" hizmetleri temasıyla gerçekleştirilecek olan "Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu" için başvurular; 28 Eylül'de digiathom'da başlıyor." denildi.

Blokzincir becerileriyle e-Devlet Kapısı hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirerek Millî Teknoloji Hamlesi’ne katkıda bulunmak istiyenler Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na son olarak 14 Ekim tarihinde başvuruda bulunabilecek.

Başvuru koşulları

T.C. vatandaşı ve e-Devlet kullanıcısı olması gereken yarışmacıların sisteme güncel olarak kullandıkları e-posta adresleri ile kayıt olmaları gerekiyor. Bir takım en az iki en fazla dört yaşımacıdan oluşurken bir yarışmacı yarışma boyunca yalnızca bir takıma üye olabiliyor. Yarışmacıların yazılım ve programlama bilgisi/geçmişine sahip olması beklenirken yarışmada kullanılacak projenin DIGIATHON'a özel kodlanmış üretilmiş olması gerekiyor. Başvuru ve ön eleme aşamasının çevrimiçi gerçekleştirileceği yarışmanın final aşamasında yarışmacıların fiziki katılımı şartı bulunuyor.