Dört ülke Basra Körfezi’nde eğitim gerçekleştirdi

Fransa, Avustralya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri deniz kuvvetleri Basra Körfezi’nde mayın karşı tedbirleri üzerine bir eğitim gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eğitim esnasında katılımcı ülkeler; mayın avlama ve temizleme, deniz güvenliği, kuvvet koruma ve dalış operasyonları gibi çeşitli senaryolara hazırlandı.

Naval News tarafından yapılan habere göre 18-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim, dört partner ülkenin yürüttüğü beşinci mayın karşı tedbirleri hakkındaki eğitim oldu. Eğitime 700 personel, 7 mayın karşı tedbir gemisi, 2 sahil güvenlik botu, 2 helikopter ve katılımcı dört ülkenin destek elemanları katıldı. Eğitime aynı zamanda Kraliyet Donanması’na ait bir havuzlu çıkartma gemisi de katıldı.

Eğitime geleneksel olarak kullanılan mayın karşı tedbir kabiliyetleri ve platformlarının yanı sıra insansız sualtı sistemleri de dahil edildi.

Gerçekleştirilen eğitim ile dört ülke arasındaki birlikte çalışabilme, esneklik ve adapte olabilme yeteneklerinin geliştirilmesi bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.