Dubai Airshow’da Pavelsis rüzgârı esiyor

Dünya’nın en önemli havacılık ve savunma temalı fuarı olan Dubai Airshow görkemli bir şekilde kapılarını misafirlerine açtı.

Savunma sanayii ve havacılık sektöründe önemli roller üstlenen pek çok markanın son teknolojik ürünlerini sergilediği Dubai Airshow’da Türkiye’nin aviyonik sistemlere yönelik geniş ürün yelpazesine sahip olan Pavelsis de yerini aldı.

DSC06995

Pavelsis, geliştirmiş olduğu aviyonik sistemleriyle Türk savunma sanayiinin hızla büyüyen başarı ivmesini fuar süresince sergileyecek.

1000’in üzerinde uluslararası firmanın katılımıyla gerçekleşen Dubai Airshow’da Pavelsis, havacılık ve uzay sanayiinde ihtiyaç duyulan tüm yetkinliklere uyum sağlayan kabiliyet ve yetkinliklerini dünyaya tanıtacak.

DSC07044

Pavelsis hakkında

2019 yılında spin-off firma olarak PAVO GROUP çatısı altında kurulan Pavelsis, Türk savunma sanayiinin mihenk taşlarından biri olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ.’nin (TUSAŞ) alt yüklenicisi görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettiriyor.

Uçaklar, uydular, uzay araçları vb. tüm hava platformları için halihazırda yeni nesil çözümler geliştirirken; dünyadaki partnerlerine hem ekonomik hem de düşük riskli çözümler sunuyor.

Pavelsis; aviyonik sistemler, askeri elektronik ve haberleşme sistemleri, güç elektroniği başta olmak üzere elektronik ve gömülü sistemler alanında birçok başarılı projeye imza attı.

DSC06998

Tüm hava platformları kullanımına uygun güç, kontrol ve haberleşme sistemleri gibi stratejik öneme sahip yetkinliklerinin yanı sıra, aviyonik haberleşme protokolü olan MIL-STD-1553 standardında Türkiye’deki ilk Test Sistemi’ni sektörün kullanımına sunan firma olarak adından sıklıkla bahsettiriyor.

Sivil ve savunma sanayiine yönelik tüm hava araçlarında kritik öneme sahip aviyonik ürünleri tasarlama, geliştirme ve üretme yeteneğine sahip olan Pavelsis dünyanın sayılı birkaç firması arasında yer alıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.