Equinix, ransomware saldırısına maruz kaldı

Önde gelen ağ ve veri merkezi Equinix, ransomware (fidye virüsü) saldırısına uğradı. Sahip olduğu büyük kapasiteyle bu alanda öne çıkan firmalardan olan Equinix, müşterilerinin verilerinin güvende olduğunu da bildirdi. Şirketin iç ağdaki verilerinin, sunulan hizmetlerden farklı şekilde tutulmasıyla çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şirketin ransomware saldırısına maruz kaldığı ve bunun hakkında çalışmalara başladığı belirtildi. Ekiplerin harekete geçtiğini belirten şirket, kolluk kuvvetlerine de gereken bilginin verildiğini duyurdu.

Veri merkezine ransomware saldırı

Şu anda veri merkezindeki işlemler dahil tüm hizmetlerin çalışabilir halde olduğu aktarıldı. Yaşanan olayın hiçbir şekilde müşterileri de etkilemediği bildirildi. Çoğu müşterinin Equinix bünyesinde, kendi ekipmanlarıyla çalışmasıyla birlikte bu saldırıdan etkilenmediği belirtildi. Şirketin birinci önceliğinin müşteri verilerinin güvenliği olduğu, gereken bütün çalışmaların yapıldığı ve araştırmaların devam ettiği söylendi.

Ransomware saldırılarda, hedef sistemlerdeki veriler şifrelenerek fidye talebinde bulunuluyor. Geri dönülemez şifrelemelerden kurtulmak için saldırganlara yüklü miktarda ödeme gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda, aralarında Türk şirketlerin de olduğu birkaç ransomware saldırısı gerçekleşmiş ve yüksek miktarda Bitcoin talep edilmişti.

Equinix’in İstanbul’da da veri merkezi bulunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.