Etiyopya’dan Haluk Bayraktar’a onur madalyası

Dünyaca ünlü milli S/İHA’ların üreticisi Baykar, uluslararası alanda takdir görmeye devam ediyor.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Etiyopya’nın ulusal ve Hava Kuvvetleri kapasitesinin artırılmasına ve geliştirilmesine sunduğu katkılar nedeniyle Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Onur Madalyası’na layık görüldü.

Haluk Bayraktar’a madalyası, Etiyopya Hava Kuvvetlerinin 88’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında başkent Addis Ababa’da düzenlenen törende, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali’nin huzurunda, Genelkurmay Başkanı Mareşal Birhanu Jula ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Yilma Merdasa tarafından takdim edildi.

Etiyopya tarafından prestijli madalya layık görülen Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Etiyopya Hava Kuvvetleri’nin 88. kuruluş yıldönümünde, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Onur Madalyası’na layık görülmekten büyük bir onur duydum.

Başbakan Abiy Ahmed Ali’nin huzurunda madalyayı takdim eden Genelkurmay Başkanı Mareşal Birhanu Jula ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Yilma Merdasa’ya teşekkürlerimi sunarım.

Hem şahsım hem de Baykar ailesi adına gururluyum. Havacılık ve savunma teknolojilerindeki yeniliklerimizle dünya barışına ve istikrarına katkıda bulunmak azmimizi ve kararlılığımızı güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Haluk Bayraktar, daha önce Azerbaycan, Ukrayna, Burkina Faso, Mali, Kırgızistan ve Kosova tarafından ülkelerine sunduğu katkılar nedeniyle çeşitli madalyalarla ödüllendirilmişti.

Dünya’nın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Baykar, Etiyopya ile hem Bayraktar TB2 S/İHA hem de Bayraktar AKINCI TİHA ihracatı için sözleşme imzalamıştı.

Etiyopya Baykar

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.