EYDEP ile Mega Savunma iş birliğine gitti

Savunma Sanayii Başkanlığı Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP), Savunma ve havacılık sanayii başta olmak üzere tüm sektörlere boya ve kaplama hizmetleri sunan Mega Savunma’yı değerlendirdi.

EYDEP resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Savunma ve havacılık sanayii başta olmak üzere tüm sektörlere boya ve kaplama hizmetleri sunan Mega Savunma’yı EYDEP kapsamında değerlendirdik.” ifadelerine yer verildi.

EYDEP değerlendirmesi kapsamında Mega Savunma hakkında bilgiler veren Mega Savunma çalışanı Kimya Mühendisi Sümeyra Yıldız, Mega Savunma firmasının kaplama ve boya hizmetleri verdiğini söyledi.

Yıldız: “Kaplama hizmetlerinde sarı ve beyaz kroma, kimyasal karartma ve pati asyön işlemlerimiz mevcuttur. Boyama adımında ise elektrostatik toz boyama ve yaş boyama adımlarını izlemekteyiz. Finalde kalite kontrol işlemlerini yaparak, parçaların teslimatını sağlamaktayız. EYDEP ile internet platformu üzerinden tanıştık ve başvurduk. Değerlendirme süreci oldu ve olumlu geçti. EYDEP ile daha güzel yerlere geleceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

EYDEP Teknolojiyi de kullanarak bu durumu daha yüksek yerlere çıkarabilir”

EYDEP değerlendirmesi kapsamında konuşan Mega Savunma Yönetim Kurulu Üyesi Harun Demir ise EYDEP’in sadece kendini değil firmaları da geliştirdiğini söyledi.

Demir: “EYDEP, bizlere prototiplerimizin uygun olduğunu ve daha geliştirilebileceğini söyledi. Bizde onların yönetmeleri doğrultusunda, kendimizi daha da geliştireceğiz. Bence EYDEP, kendini geliştirmekle kalmayıp, firmaları da geliştiriyor. Hatta firmaları birleştirerek, büyük firmalara sunabiliyor. Örneğin; Tek başına olan bir firmanın işi yapamayacağı ve eksik kaldığı yerde, dört firmayı bir araya getirerek Consersium yapıp onları daha yukarılara gönderebilme yeteneğine sahip bir durum. Teknolojiyi de kullanarak bu durumu daha yüksek yerlere çıkarabilir. Şuanda gelişmekte olan savunma sanayiini EYDEP ile birlikte daha yükseklerde olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP)

EYDEP, savunma sektörü firmalarının endüstriyel yetkinlik envanterinin çıkarılmasını, yetkinlik seviyelerinin saptanmasını ve geliştirilmesini hedefliyor. Ayrıca; Tedarik piramidinde denge, kalite, kurumsallaşma, sürdürülebilir gelişim, yerlilik oranı artışı, teknoloji stratejik hedeflere odaklılık amaçlarını da taşıyor. EYDEP’in yapmış olduğu değerlendirme sonuçları, tüm paydaşlar ve ana yükleniciler tarafından kullanılabiliyor.

Mega Savunma

Mega Savunma, boya ve kaplama sektörüne yeni bir boyut kazandırmak için uluslararası havacılık, savunma, medikal sektörlerinin tamamında katma değerli hizmet üretmek amacıyla 2019 yılında kuruldu. Müşteri odaklı çalışmayı prensip edinmiş firma hem ekonomik hem estetik hem de fonksiyonel hizmet sunuyor.

Mega Savunma başta havacılık, savunma, medikal başta olmak üzere birçok sektöre yönelik çalışmalar yapıyor. Endüstriyel yaş boyama, endüstriyel elektrostatik toz boyama, kromat kaplama, karartma, pasivasyon gibi lanlar ise ise Mega Savunma’nın başlıca hizmet alanları olarak öne çıkıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.