Lockheed ve Northrop, ABD için casus İHA üretecek Lockheed ve Northrop, ABD için casus İHA üretecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru F-16’ların yapısal ömrünü uzatıyor.

Uçak başına 1200-1500 adet yapısal parçanın yenileme ve revizyonlarıyla ilgili mühendislik çalışmaları yapılan projede, gerekli yerlerde tamir ve değişim ile gövde güçlendirme uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen projeyle, hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarının yapısal ömrü 8 bin saatten 12 bin saate çıkması planlanıyor.

Konu ile ilgili Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir resmi sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir resmi Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, “F-16 Blok 30 uçaklarının yapısal iyileştirmeleri sürüyor. Uçak başına 1200-1500 adet yapısal parçanın yenileme ve revizyonlarıyla ilgili mühendislik çalışmaları yapılan projede, gerekli yerlerde tamir ve değişim ile gövde güçlendirme uygulamaları gerçekleştiriliyor.” ifadelerini kullandı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıklamanın devamında, “TUSAŞ tarafından yürütülen projeyle, hava kuvvetlerimizin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarımızın yapısal ömrünü 8 bin saatten 12 bin saate çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.