F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında 6’ıncı teslimat

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında altıncı F-16 Blok-30 uçağının da yapısal iyileştirmesi tamamlanarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “F-16 Blok-30 uçaklarının yapısal iyileştirmeleri sürüyor. F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında yapısal iyileştirmesi tamamlanan altıncı F-16 Blok-30 uçağını Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim ettik.” ifadeleri kullanıldı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından gerçekleştirilen yapısal iyileştirmeler kapsamında gerekli görülen yerlerde tamir ve değişim ile gövde üzerinde güçlendirme uygulaması yapıldı. Kabul Test ve Muayene faaliyetleri sonrası HvKK pilotları tarafından son test uçuşu yapılarak ilk F-16 Blok-30 uçağının kabul işlemi başarıyla gerçekleştirildi. Böylece, F-16 Yapısal İyileştirme faaliyetlerinde önemli bir kilometre taşı tamamlandı.

F-16 Yapısal İyileştirme Projesi ile Hava Kuvvetleri’nin ana vurucu unsuru olan F-16 uçakları yapısal ömrü 8 bin saatten 12 bin saate çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında 35 adet F-16 Blok-30 uçağının yapısal iyileştirmesi planlanıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.