Filipinler, İsrail’den zırhlı araç ve tank teslim alacak

Envanterindeki eski zırhlı araçları değiştirmek üzere harekete geçen Filipinler, bu kapsamda İsrail yapımı araçlardan 20 adet Sabrah Ascod hafif tank ve birçok Pandur II zırhlı personel taşıyıcı alacak.

Mepa News’in haberine göre Satışı doğrulayan Filipinler Zırhlı Birlikler Komutanı Anthon Abrina, tankların bölgesel savunma, zırhlı personel taşıyıcıların ise iç güvenlik operasyonları amacıyla kullanılacağını belirtti.

Kasım ayında İsrail, Filipinler Hava Kuvvetleri’ni, Deniz Kuvvetleri’ni ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nı (PCG) modern sistemler ile modernize etmek için anlaşma imzalamıştı.

Son yıllarda Filipin Silahlı Kuvvetleri’nin İsrail’den kritik sistemler tedarik etmesi, Güney Çin Denizi’nde gerilimlere sebep oldu. Ortadoğu Enstitüsü tarafından hazırlanan bir rapora göre 2001-2018 yılları arasında İsrail’in, Filipinler’e tedarik ettiği sistemler arasında Blue Horizon insansız hava araçları (İHA), EL/M-2032 radarı, EL/M-2288 AD-STAR hava arama radar sistemleri, M-68/M-71 155 mm çekili toplar, Spike-ER tanksavar füzeleri, Spike-NLOS SSM/ASM ve EL/M-2022 çok platformları uçak radarları bulunuyor.

Filipinler’in yakın zamanda İsrail’den daha fazla silah sistemi alacağı ifade ediliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.