Filipinler’deki hesap bilgilerini çalan Truva sayısı yüzde 25 arttı

Filipinler içerisinde bulunan parola hırsızlarının sayısının 2021 yılının ilk çeyreğinde 55 bin 500’e ulaştığı belirtiliyor. Siber güvenlik şirketi Kaspersky, hesap bilgilerini çalan bir çeşit kötü amaçlı yazılımı “parola hırsızı” olarak tanımlıyor.

İnteraksyon tarafından yapılan habere göre Kaspersky, parola hırsızı kötü amaçlı yazılımların; kurabiyeler, tarayıcılar ve diğer dosyalardaki halihazırda kayıtlı olan isim ve paroları çaldığını söyledi. Yapılan yeni araştırmaya göre 2021 yılının ilk çeyreğinde Filipinler’de bulunan parola hırsılarının sayısı yüzde 25 oranında artış gösterdi.

Güneydoğu Asya’da bulunan hesap bilgilerini çalmak için tasarlanmış toplamda 776 bin 684 Truva kötü amaçlı yazılımının Kaspersky tarafından etkisiz hale getirildiği belirtiliyor. Kaspersky siber güvenlik şirketi, geçen senenin ilk çeyreğine göre Güneydoğu Asya bölgesinde 155 bin 942 adet daha fazla kötü amaçlı yazılım etkisiz hale getirilmiş oldu. Geçen sene toplamda 620 bin 742 Truva etkisiz hale getirilmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.