FireEye şirketi devlet destekli siber saldırıya uğradı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/0O1sGF8YaVshYOXag5cNAS” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden FireEye’ın, son derece gelişmiş bir tehdit aktörü tarafından hack’lendiği açıklandı. FireEye şirketi tarafından yaplan açıklamada, hack’leme işlemi sonucunda, FireEye’ın müşterilerin ağlarını test etmek için kullandığı “hack’leme” araçlarının ele geçirildiği bildirildi.

ZDNet tarafından yapılan habere göre, FireEye CEO’su Kevin Mandia bir basın açıklaması yaptı. Mandia, saldırganın şirketin müşterisi olan bazı devlet görevlileriyle ilgili bilgileri de aradığını söyledi. 

FireEye CEO’su, saldırganın disiplini, operasyonel güvenliği ve tekniklerini incelediklerinde çok gelişmiş olduğunu gördüklerini ve bu durumun, saldırının bir devlet desteği ile gerçekleştirildiğini düşündüğünü belirtti. Mandia konuyla ilgili, “Siber güvenlikteki 25 yıllık tecrübeme dayanarak üst düzey saldırı yeteneklerine sahip bir ülkenin saldırısına tanık olduğumuz sonucuna vardım.” dedi. 

Microsoft “devlet destekli saldırı” iddiasını onayladı

FireEye şirketine yapılan saldırının Microsoft tarafından onaylandığı da verilen bilgiler arasında bulunuyor. FBI da konuyla ilgili bilgilendirildi ve şirkete yardım etmeye çalışıyor. 

Saldırganların şirkete özel sızma testi araçlarına eriştiğini düşünen FireEye, GitHub hesabından alınacak önlemlere dair paylaşımlar yapıyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.